Trendy w muzyce tanecznej


Wyróżnikiem muzyki tanecznej zawsze było to, że się szybko zmieniała, ewoluowała. To zjawisko nie jest widoczne tak wyraźnie w rodzinie muzyki POP czy ROCK.

Muzyka taneczna zawsze rządzona była trendami aktualnie panującymi. Charakterystyczne dźwięki, instrumentarium, rytm czy tempo - takie cechy w każdym momencie istnienia muzyki tanecznej składały się na określony trend. Ktoś może powiedzieć złośliwie, że muzyka klubowa musi się szybko zmieniać, bo jest zbyt prosta by się szybko nie znudzić. Na pewno jest w tym trochę prawdy, ale to bardzo dobrze, że muzyka taneczna się zmienia. Trzeba zauważyć, że w odróżnieniu od innych gatunków muzyka Dance dotyczy najczęściej tylko młodych ludzi, a raczej dotyczy niemal każego, ale w jego młodym wieku. I zawsze aktualny dla młodości nasz ulubiony trend muzyczny pozostaje naszym ulubionym na całe życie. Wszystko co było wcześniej jest zbyt archaiczne, a wszystko co nadeszło potem zbyt dzikie i awangardowe ;-). Tylko DJ powinien inaczej na to patrzeć i lubić i interesować się każdym z gatunków muzycznych bez względu na czas.

Zmienność muzyki tanecznej to jej wartość i tutaj będziemy wspominać trendy, które pojawiały się w historii parkietów.© Miłosz Nasadowski & Dariusz Kordas | manchester web designer
Jesli chcesz mozesz tez wyrazic poparcie dla Ks Lemanskiego w Liscie do Watykanu.